Custom made comfort

Natūrali oda: priežiūra ir valymas

Visos odos atraižos turi vieną bendrą bruožą- visa oda, kad ir kaip būtų apdirbta, yra natūralus produktas ir išlaiko visas natūralias savybes. Maži pakenkimai, net vabzdžio įkandimai, palieka savo pėdsakus ir gali būti matomi ant pasirinktos odos. Odai nuo pat pradžių reikia teisingos priežiūros. Profilaktinis valymas ir priežiūra saugo nuo dėmių ir pailgina jos tarnavimo laiką.

Įsitikinkite, kad odiniai baldai yra apsaugoti nuo stiprios šviesos (halogeninių lempų) ar tiesioginių saulės spindulių. Odinių baldų negalima statyti prie radiatorių, kaloriferių ar kitokių šilumos šaltinių. Oda gali susitraukti, pradėti skilinėti.

 

Natūralios odos ženklai

Natūralūs odos struktūros ženklai, tokie, kaip grūblėtumas, randai, vabzdžio įkandimo žymės ir kitos, rodo, kad oda tikrai yra natūralios kilmės produktas. Ir tai tik paryškina odos autentiškumą ir nepakartojamą grožį.

Nėra dviejų vienodos odos atraižų! Kiekviena atraiža skiriasi ir turi savo individualią paviršiaus struktūrą ir atspalvį. Karvės oda auga skirtingu greičiu, priklausomai nuo kūno dalies, ir tai sąlygoja struktūrinius skirtumus net toje pačioje atraižoje. Charakteringos žymės byloja apie odos autentiškumą. Paprastai, aptraukiant minkštąjį baldą oda, skirtingai nei audiniu, galimi siuvinių ir kirpinių nuokrypiai.

 

Kodėl oda išsitampo?

Oda yra elastinga. Kaip nauji batai, juos avint, truputį prasitampo, taip ir baldų oda naudojama tamposi. Tai – natūrali odos ypatybė, o ne defektas.

 

Drėgmės balansas

Oda nemėgsta pernelyg sauso oro. Kai per sausa - oda traukiasi ir skilinėja. Kad to išvengti – sureguliuokite kambario drėgmės balansą. Kambario drėgmė turėtų siekti bent 55%.

 

Gyvūnai

Įvertinkite savo naminių gyvūnų elgesį – jų nagų ir dantų žymės gali ant Jūsų odinės sofos palikti nepataisomą žalą. Turintiems gyvūnų rekomenduojame rinktis gobelenu aptrauktus minkštus baldus ir, geriausia, iš stipraus ir storo gobeleno.

 

Kasdieninė priežiūra (reguliarus valymas ir priežiūra)

Nuolatinė priežiūra ir valymas yra būtini odiniams baldams. Dulkes geriausia nuvalyti minkšta šluoste ar dulkiu siurbliu, uždėjus antgalį, skirtą baldams prižiūrėti.

  

Švelnus ir pilnas viso baldo valymas

Du kartus per metus (geriausia prieš šildymo sezono pradžią ir jo pabaigoje) ištirpinkite nedidelįšvelnaus muilo kiekį kambario tempertatūros distiliuotame vandenyje ir išvalykite didžiuosius baldo paviršius. Taip pat galite naudoti specialias, odai prižiūrėti, skirtas priemones. Visada valykite vientisus elementus - nuo siūlės iki siūlės, kad pilnai išvalytumėte, pvz.; sėdines, porankius. Pakartotinai nuvalykite švariu skudurėliu ir nusausinkite su gerai drėgmę sugerenčia šluoste. Po to odą reikėtų impregnuoti, įtrinant specialia priemone, skirta odos priežiūrai. Tai apsaugo odą ir padeda išlaikyti elastingumą. Norint išvengti dėmių niekada nepilkite odos priežiūros produkto tiesiai ant odos. Visada, prie naudodami odos priežiūros produktus, išvalykite odą (reguliarus valymas).

 

Šaliname dėmes:

- Prieš pradėdami valyti dėmes, patikrinkite visus valymo ir priežiūros produktus nepastebimoje vietoje!

- Kuo greičiau dėmės pašalinamos, tuo geriau odinei dangai.

- Visada dėmes valykite nuo kraštų centro link.

- Niekuomet nenaudokite valymo produktų, pagamintų skiediklio pagrindu, tokių, kaip - terpentinas ar benzinas.

- Nenaudokite batų priežiūros priemonių, priemonių, kuriuose yra tirpiklių, chemikalų ar impregnavimo priemonių su alkoholiu ir t.t.

- Odos valymui naudokite sausus vatos gabalėlius. Juos suvilgykite distiliuotu kambario temperatūros vandeniu ir švelniai, sukamaisiais judesiais, valykite dėmę nuo kraštų link centro. Nusausinkite minkšta šluoste.

- Jei vanduo nepadeda, valykite dėmę su specialiu neutraliu, odai skirtu muilu arba specialia, odai valyti, skirta priemone. Suvilgykite nedidelį vatos gabalėlį distiliuotu vandeniu ir muilu bei valykite dėmę švelniais sukamaisiais judesiais. Nusausinkite švaria šluoste.

- Sunkiau išvalomoms dėmės panaikinti naudokite specialių valymo pieštuką, pagal naudojimosi instrukciją.