Custom made comfort

Minkštųjų baldų naudojimas ir priežiūra

Baldų patvarumą ir ilgaamžiškumą garantuoja ne tik aukšta gaminio kokybė, bet ir taisyklinga priežiūra bei valymas, eksploatacinės sąlygos.

 

- Baldai turi būti surenkami instrukcijoje nurodyta tvarka, vengiant neatsargių smūgių, įbrėžimų.

- Statomi tik sausose vėdinamose patalpose ant lygaus ir tvirto pagrindo.

- Įsigijus sofą, kurios pagalvės yra iš porolono gabaliukų, reikia ją pamodeliuoti/papurenti rankomis, kad atgautų savo pirminę išvaizdą, kuri gali būti šiek tiek pakitusi transportavimo metu.

- Baldus statykite toliau nuo radiatorių, orlaidžių ir oro kondicionierių, kad būtų išvengta staigių temperatūros ir drėgmės pokyčių (30cm).

- Apsaugokite sofą nuo tiesioginių saulės spindulių, nes tai greitina blukimą ir odos išdžiūvimą.

- Mes rekomenduojame Jums reguliariai keisti sėdėjimo vietą ir nesėdėti toje pačioje pamėgtoje vietoje. Laikantis šių rekomendacijų, baldai dėvėsis tolygiau.

- Nešokinėkite ant minkštų baldo dalių, kad nesusidarytų staigių smūgių audiniui, spyruoklėms, porolonui, medienos detalėms.

- Perstatydami baldus į kitą vietą, jų nestumdykite, bet perneškite.

- Minkštiems baldams su miegamąja funkcija naudokite antčiužinį arba storesnį paklotą.

- Jei yra integruotas miegamas mechanizmas, netraukite pakeliamo mechanizmo tik vienoje pusėje - visada traukite ties centru.

- Nesėdėkite ant porankių - jie skirti rankoms pasidėti! Netinkamas naudojimas gali sukelti deformacijas, užpildas gali pasislinkti, o siūlės - sutrūkti, esant per didelei tempimo jėgai.

- Naminius gyvūnus turintys asmenys turėtų atkreipti dėmėsį, kad jų nagai gali įbrėžti odą, medienos detales, ištraukti siūlus iš audinio. Jų seilės daro neigiamą poveikį odai, kaip ir jų prakaitas.

- Nenaudokite agresyvių – rūgštinių, didelį chloro kiekį ir pan. turinčių priemonių, taip pat valymo priemonių, kurių sudėtyje yra stiprių chemikalų arba naftos produktų turinčiųs skiediklių (t.y. acetonas, skiediklis, spiritas, ir kt.) Labai atsargiai arti baldų naudokite klijus;

- Baldus reikėtų reguliariai siurbti ir vėdinti – tai įprastinė baldų priežiūra.

- Odinius baldus 2-4 kartus per metus būtina sutepti specialia priemone, skirta odiniams baldams prižiūrėti.

 

Svarbios baldų naudojimo nuorodos:

 

Drėgmė. Per didelė drėgmė gali pažeisti minkštuosius baldus. Baldai konstruojami naudojant medžio produktus, kurie yra jautrūs drėgmei. Kitos baldo sudedamosios medžiagos taip pat gali būti pažeistos. Dėl šių veiksnių gali atsirasti pelėsis.  Rekomenduojama kambario atmosferos aplinka: 45-60 % santykinės drėgmės ir 10-25°C temperatūros.

 

Saulės šviesa. Nė vienas apmušalas nėra apsaugotas nuo saulės spindulių, halogeninių lempų ar dienos šviesos poveikio. Tai reiškia, kad laikui bėgant visi apmušalai šiek tiek pakeičia savo pradinę spalvą, tampa šviesesni. Tai yra natūrali audinio reakcija, ne defektas. Ypač tada, kai saulės spinduliai yra tiesioginiai, patartina užtraukti užuolaidas ar kitus langų uždangalus, kad apsaugoti baldo apmušalą nuo stipraus išblukimo.

 

Baldo dėvėjimosi požymis. Baldo dėvėjimosi požymis -  prekinės išvaizdos pokyčiai, atsiradę dėl natūralaus susidėvėjimo (pvz.; dažnai sėdint toje pačioje vietoje). Naudojant baldus ilgesnį laiką, odos atspalvis bei blizgumas gali kisti, gali atsirasti odinio apmušalo išsitampymas - tai yra natūralios odos savybės. Visi gaminiai iš odos linkę išsitampyti - tai natūrali savybė. Sėdimose dalyse baldo naudojimosi laikotarpiu gali susidaryti lengvos audinio klostės - tai yra tempimo pasekmė ir nėra audinio defektas.

 

Gyvūnai. Naminius gyvūnus turintys žmonės turėtų atkreipti dėmesį, kad nei oda, nei audinys neatlaikys jūsų katės, šuns ar kito naminio gyvūno aštrių nagų poveikio.

 

Matmenys. Minkštieji baldai yra gaminami naudojant minkštas medžiagas ir negali būti išmatuoti tiksliai pagal matmenis. Nežymūs nukrypimai (pvz. siūlės tiesumas) yra neišvengiami ir būdingi minkštiems baldams.

 

Teisingas baldo pastatymas. Įsitikinkite, kad Jūsų sofa stovi ant lygių ir tiesių grindų. Net mažiausias grindų nelygumas ar viena sofos dalis pastatyta ant kilimo gali turėti nepageidaujamų pasėkmių, tokių, kaip girgždėjimas, cypimas, konstrukcijos išsikraipymas. Nestatykite savo baldo per arti sienos, ypač radiatorių (centrinio šildymo); pakankamas atstumas (30 cm) užtikrina gerą oro cirkuliaciją ir neleidžia odai bei medinėms konstrukcijos dalims trauktis, perdžiūti.

 

Fetro padeliai. Sofos kojelės yra su plastikiniais padeliais arba papildomais fetro padeliais. Jeigu Jūsų sofa stovi ant lengvai pažeidžiamų grindų, įsitikinkite, kad fetriniai padeliai priklijuoti. Nepageidaujamas girgždesio atsiradimas gali atsirasti dėl paprastos priežasties -  ant baldo kojelių nėra priklijuotų apsauginių fetro padelių.

 

Audinio blizgesys. Blizgesys ir žvilgėjimas sėdimose dalyse yra veliūro, šanilio, flioko plaukelių žėrėjimo pasekmė. Dėl suslėgimo, kūno svorio ir šilumos, kūno bei oro drėgmės ir nuo kitų aplinkybių gali daugiau ar mažiau pakisti audinio pūko sugulimo kryptis, kuri dėl šviesos atspindžio sudaro „dėmės“ regimybę. Tai yra tipiška prekinė savybė ir nėra audinio defektas.

 

Spalvos nukrypimas. Spalvos skirtumai tarp pavyzdžio pirkimo metu ir galutinio produkto gali skirtis. Dėl dažymo technologijų nėra absoliučios garantijos, kad pavyzdinio audinio spalva su galutinio produkto spalva visiškai sutaps. Tai taikoma tiek audiniams, tiek natūraliai odai. Jei derinote natūralią odą su dirbtine oda, kas nėra patartina, atminkite, kad laikui bėgant atspalviai pastebimai išsiskirs.

 

Apranga ir aksesuarai.  Džinsai ir kiti drabužiai, bei daiktai, pagaminti iš dažančio audinio, gali palikti matomų dėmių ant šviesaus baldo apmušalo. Tai nėra apmušalo defektas. Šios dėmės neišvalomos nuo daugelio baldinių audinių paviršių, o nuo odos galima nuvalyti tik neįsisenėjusias dėmes. Elkitės atsargiai vilkėdami drabužiais su puošybos elementais, tokiais kaip kniedės, bei galimais aštriais daiktais jūsų kelnių kišenėse - tai gali nepataisomai pažeisti baldo apmušalą.

 

Kvapas. Oda, gobelenas, medis turi savo specifinį kvapą. Kitos medžiagos taip pat gali skleisti tam tikrą kvapą kelias savaites.

Geriausia priemonė šalinant šiuos  kvapus - intensyvus patalpos vėdinimas ir baldų valymas šluoste, suvilgyta universaliu valikliu vandens pagrindu. 

 

Natūralios odos požymis. Natūralios odos požymis - tai gyvūno natūralios gyvensenos žymės (pvz.; įbrėžimai, randai, vabzdžių įkandimai, grūdėtumas, tekstūros ir minkštumo/kietumo skirtumai).

Verta žinoti, kad oda yra natūrali žaliava, tad atskirų gaminių odos atspalvis gali nežymiai skirtis. Ant odos esantys tekstūros skirtumai, įbrėžimai, randai ar vabzdžių įkandimai, tam tikras grūdėtumas, atsiradęs ne gamybos metu, yra natūralios odos savybės.

 

Baldo minkštumas 

Per pirmuosius 3 eksploatacijos mėnesius putų poliuretano kamšalas (porolonas) šiek tiek suminkštėja ir galiausiai stabilizuojasi. Tai yra visiškai normalus procesas. Kai pirmą kartą atsisėdama ant sofos, sėdimoji sofos vieta yra veikiama spaudimo, kuris suardo mažytes poras, iš kurių sudarytas poliuretanas. Šis procesas yra visiškai natūralus šiai medžiagos rūšiai ir būtent dėl jo baldas yra minkštas.

Dėl šios priežasties yra visiškai normalu, kad vienos sofos dalies sėdimosios vietos ar atlošo minkštumas yra kitoks nei greta esančios sėdimosios vietos ar atlošo, priklausomai nuo naudojimo. Šis skirtumas išnyks po pirmųjų 3 tinkamo sofos naudojimo mėnesių.


Mechanizmai

Mechanizmai turi būti tepami kartą per pusmetį. Minkštuose svetainės balduose naudojami transformacijos mechanizmai nėra pritaikyti kasdieniam naudojimui. Dalis mechanizmų yra pagaminti iš metalo, todėl naudojant jie gali skleisti papildomus garsus.